Level 5 lördag          
  Omgång Tid Bana Match Lag 1 Lag 2 Funktionär Set 1   Set 2  
                           
  1 09:30 10 1 Täby Gribbylund Värnamo volley vit Habo Italien 13 19   19 11  
      11 2 Habo Grekland Uppsala Raptorz Habo Holland 15 28   15 19  
      12 3 Täby Kyrkby Värnamo volley blå Habo Estland 10 21   21 12  
      13 4 Habo Frankrike Solna Gul Habo England 22 13   21 10  
                           
  2 10:00 10 5 Kungälv Hera Solna Blå Habo Grekland 10 24   14 24  
      11 6 KFUM Freja Växjö Tre Habo Frankrike 21 15   32 4  
      12 7 Habo Estland Habo Italien Kalmar Blå 14 17   17 15  
      13 8 Kungälv Poseidon VK Bjärke Star Kalmar Röd 9 22   13 20  
                           
  3 10:30 10 9 KFUM Loke Växjö Två Växjö Tre 19 17   22 21  
      11 10 Habo England Habo Holland Värnamo volley vit 16 14   15 19  
      12 11 Täby Gribbylund Habo Grekland Värnamo volley blå 15 18   17 15  
      13 12 Kalmar Blå Uppsala Raptorz KFUM Freja 14 21   16 19  
                           
  4 11:00 10 13 Täby Kyrkby Habo Frankrike Växjö Två 14 13   12 19  
      11 14 Kalmar Röd Solna Gul KFUM Loke 14 17   6 23  
      12 15 Kungälv Hera KFUM Freja Uppsala Raptorz 19 15   13 16  
      13 16 Habo Estland Solna Blå VK Bjärke Star 16 16   16 17  
                           
  5 11:30 10 17 Habo Italien Växjö Tre Solna Gul 21 16   16 18  
      11 18 Kungälv Poseidon KFUM Loke Solna Blå 16 12   17 15  
      12 19 Habo England VK Bjärke Star Täby Gribbylund 13 20   9 25  
      13 20 Habo Holland Växjö Två Täby Kyrkby 21 18   18 21  
                           
  6 12:00 10 21 Värnamo volley vit Kalmar Blå Kungälv Hera 25 13   18 24  
      11 22 Täby Gribbylund Uppsala Raptorz Kungälv Poseidon 11 20   12 16  
      12 23 Värnamo volley blå Kalmar Röd Habo Italien 26 10   29 10  
      13 24 Täby Kyrkby Solna Gul Habo Holland 23 10   19 9  
                           
          P A U S                
                           
  7 13:30 10 25 Kungälv Hera Habo Estland Habo Grekland 11 22   16 20  
      11 26 Habo Italien KFUM Freja Habo Frankrike 17 13   20 12  
      12 27 Växjö Tre Solna Blå Kalmar Blå 7 26   14 16  
      13 28 Kungälv Poseidon Habo England Kalmar Röd 20 11   17 13  
                           
  8 14:00 10 29 Habo Holland KFUM Loke Habo Estland 20 16   22 20  
      11 30 Växjö Två VK Bjärke Star Habo England 17 9   14 17  
      12 31 Kalmar Blå Habo Grekland Växjö Tre 17 16   24 6  
      13 32 Uppsala Raptorz Värnamo volley vit Värnamo volley blå 18 17   18 13  
                           
  9 14:30 10 33 Kalmar Röd Habo Frankrike Växjö Två 6 24   9 29  
      11 34 Solna Gul Värnamo volley blå Värnamo volley vit 17 15   11 21  
      12 35 Kungälv Hera Habo Italien KFUM Freja 13 18   13 18  
      13 36 Växjö Tre Habo Estland KFUM Loke 16 16   19 16  
                           
  10 15:00 10 37 Solna Blå KFUM Freja Uppsala Raptorz 16 15   19 10  
      11 38 Kungälv Poseidon Habo Holland Solna Gul 18 15   21 9  
      12 39 Växjö Två Habo England Täby Gribbylund 17 14   17 14  
      13 40 VK Bjärke Star KFUM Loke Täby Kyrkby 22 10   25 12  
                           
  11 15:30 10 41 Täby Gribbylund Kalmar Blå Solna Blå 9 14   11 16  
      11 42 Värnamo volley vit Habo Grekland VK Bjärke Star 24 9   20 17  
      12 43 Täby Kyrkby Kalmar Röd Kungälv Hera 21 7   25 7  
      13 44 Värnamo volley blå Habo Frankrike Kungälv Poseidon 14 11   14 14  
                           
  12 16:00 10 45 Kungälv Hera Växjö Tre Habo Holland 14 17   17 17  
      11 46 Solna Blå Habo Italien Habo Grekland 14 17   15 9  
      12 47 KFUM Freja Habo Estland Habo Frankrike 15 13   12 18  
      13 48 Kungälv Poseidon Växjö Två Habo England 16 17   12 17  
                           
  13 16:30 10 49 VK Bjärke Star Habo Holland Habo Italien 15 11   16 17  
      11 50 KFUM Loke Habo England Habo Estland 16 19   20 14